У світі живуть дорослі, молодь й діти, люди з різним кольором шкіри, які говорять різними мовами, злочинні і праведники, багаті і бідні, і всі вони мають право, і всі вони мають право знати свої права.
Як зазначив Т.Хаммарберг: «Права людини можуть бути реалізованими тоді, коли проінформовані люди про свої права і знають, як ними користуватися. Тому освіта у сфері прав людини має надзвичайно важливе значення для ефективного виконання встановлених стандартів. І хоча це було заявлено 60 років тому, коли було прийнято загальну Декларацію прав людини, ми поки що не досягли його, щоб люди знали про свої права і розуміли, як вимагати, щоб цих прав дотримуватися».
Так, 13-й мандрівний фестиваль документального кіно про права людини, програма якого є виховання поваги до людської гідності й прав людини, сприяння діалогу та нерозуміння між людьми, представив нам у стінах Теребовлянського вищого училища культури 26.10.16 серію фільмів:
- «Самооборона SOS»;
- «ЄвромайданSOS»;
- «Крим SOS»;
- «Енциклопедія Майдану».
Бібліотека нашого закладу отримала у подарунок від організаторів фестивалю книги: «Нарис з історії дисидентського руху в Україні 1956-1987»; «Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місце незаконних ув’язнень на Донбасі», «Репресії проти учасників антибільшовицького руху в Україні (1917-1925)», «Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР», «Человек, который не могмолчать» та інші.
Важливість проведення подібних заходів не викликає сумніву, адже ми, люди, можемо сповідувати різні релігії, чи належати до різних культур, але маємо знати і пам’ятати, що права людини належать кожному із нас без винятку, незалежно від того, де ми живемо, кого любимо, чи яку релігію сповідуємо.
|