У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і дій останніх двох століть, безперечно, належить Михайло Грушевський.
У вересні 2021 року відзначатиметься 155-річчя від дня народження видатного історика, державного і громадсько-політичного діяча, літературознавця, письменника, публіциста, організатора української науки, академіка Всеукраїнської академії наук і Академії наук СРСР.
Циклова комісія гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв провела студентську науково-практичну конференцію «Михайло Грушевський: життя для України».
Михайло Грушевський ‒ це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору.
Мета конференції: дослідження, вивчення, переосмислення та популяризація наукової спадщини всесвітньо визнаного науковця та громадсько-політичного і державного діяча у площині історії, історіографії, етнографії, археології, соціології, політології, міжнародних відносин, філософії, літератури, фольклору; обмін думками щодо подальшого розвитку концепцій минулого на рівні сучасних наукових знань.
Скомарівська Юлія, 4 курс, спеціалізація "ВТЗ"
Тема доповіді : "Михайло Грушевський про українську народну пісню, музику в національному відродженні України" ( керівник - Мигаль Я. С.)
Рум'яна Анастасія, ІІ курс ,"ХРГ" тема: Михайло Грушевський - фундатор української державності" ( керівник - Тимчик М.І.)
Орачевська Іванна, ІІ курс, спеціалізація «Народне пісенне мистецтво», тема: Михайло Грушевський та Тернопільщина»
(керівник - Куземко М.В.)
Можук Вікторія та Пісечко Юлія – 4 ВТЗ (керівник – Архитко Ю.Р.)
|