Великодні гаївки
Воскресіння Христове – одне з найбільших і найважливіших свят християн.
Христос воскрес! Христос воскрес!-
У небі дзвін гуде з села.
Христос воскрес ! Йому хвала.
На Великодні свята - гаївки є невід’ємною частиною християнської культури. Традиції проводити Великодні гаївки передавалися з покоління в покоління.
Теребовлянському вищому училищі культури велику увагу приділяє збереженню і подальшому розвитку духовних і культурних традицій нашого народу директор училища, заслужений працівник культури М.І. Виннічик.
І на третій день Великодніх свят, у центрі Теребовлі, співають гаївки, водять хороводи. Як і завжди, виконавцями дійства є творчі колективи училища. У центрі міста від каплички, що біля мосту, учасники дійства кривим танцем пройшли до церкви «Святого Володимира Великого», а потім до церкви «Святого Миколая Чудотворця».
На подвір’ї храмів і проходило чудове великоднє дійство. Ведучі вітали усіх людей з Христовим воскресінням, учасники народного аматорського фольклорного етнографічного ансамблю «Намисто» запрошували до ведення гаївок, хороводів, проведення ігор присутніх теребовлянців. Біля церков, було розгорнуто виставку студентських і викладацьких робіт з бісеру, шкіри, писанок, крашанок, вишитих костюмів.
Священики церков міста Володимир Якубишин, Іван Сивак дякували колективу вищого училища культури за чудовий мистецький подарунок до Великодня, за збереження і примноження народних традицій. До проведення великоднього дійства долучилась і міська рада, закупивши призи для переможців ігор.
У проведенні Великодніх гаївок були залучені:
Марцинів Н.М., Заєць Н.М.- написання сценарію та підготовка ведучих;
Кутний П.В., Виннічик Т.А. , Стройванс Л.М.- вивчення студентами текстів гаївок;
Штефан Н.О. – проведення ігор
Габрук З.В. – інформація в засобах ЗМІ;
Ткачук О.П. – організація виставки Великодніх виробів;
П’єнтий О.П.- фотографування дійства;
Семащук М.С. – звукотехнічне оснащення;
Ліпніцка М.О.,Майовський П.С. – загальне керівництво.
М.О. Ліпніцка
|