Великодні свята - гаївки є невід’ємною частиною християнської культури. Традиції проводити Великодні гаївки передавалися з покоління в покоління.
В Теребовлянському вищому училищі культури велику увагу приділяє збереженню і подальшому розвитку духовних і культурних традицій нашого народу, директор училища, заслужений працівник культури М.І. Виннічик. І на третій день Великодніх свят, у центрі Теребовлі, співають гаївки, водять хороводи. Як і завжди, виконавцями дійства є творчі колективи училища.
Разом із об”єднаною територіальною громадою на площі Шевченка у спільній святковій програмі студенти та викладачі училища приставили своє суто великоднє дійство, розгорнуто ярмарку - виставку студентських і викладацьких робіт з бісеру, шкіри,писанок, крашанок, вишитих костюмів. Після виступу на площі учасники дійства , як і звикло, пройшли «кривим танцем» до церкви « Рівноапостольного Князя Володимира» , а потім до храму «Святого Миколая Чудотворця». подвір’ї храмів і проходило чудове великоднє дійство. Ведучі вітали усіх людей з Христовим воскресінням, учасники народного аматорського фольклорного етнографічного ансамблю «мисто» запрошували до ведення гаївок, хороводів, проведення ігор присутніх теребовлянців. Священики церков міста Володимир Якубишин, Іван Сивак дякували колективу вищого училища культури за чудовий мистецький подарунок до Великодня, за збереження і примноження народних традицій .
У проведенні Великодніх гаївок були залучені:
Марцинів Н.М., написання сценарію та підготовка ведучих;
Кутний П.В., Виннічик Т.А. , Стройванс Л.М.- вивчення студентами текстів гаївок;
Штефан Н.О. Сушко Н.С. Яременюк Г.Ю. Перхалюк Н.М.– проведення ігор;
Габрук З.В. – інформація в засобах ЗМІ;
Калакура Н.О.,Данилюк О.В. - придбання призів;
Ткачук О.П. – організація виставки Великодніх виробів;
П’єнтний О.П.- фотографування дійства;
Семащук М.С. – звукотехнічне оснащення;
Ліпніцка М.О. – загальне керівництво.
М.О. Ліпніцка
|