Насильство – це дії вчинені з метою моральної, фізичної, психологічної та матеріальної шкоди. Людина може зіткнутися з ним будь – де: на вулиці, вдома, в школі і навіть в Інтернеті. Найстрашніше, що вчинити агресивні дії можуть навіть найрідніші. Люди часто не справляються з життєвими ситуаціями і в результаті зростає агресія, неврівноваженість, жорстокість та насильство. Як уникнути подібних ситуацій?
З метою протидії насильства та привернення громадськості до цієї проблеми в Україні щорічно за підтримки Міністерства освіти та науки України з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». МОН рекомендує організувати в закладах освіти тематичні уроки, лекції, вебінари та круглі столи.
15 грудня у ТФККіМ відбулося засідання клубу правових знань з метою обговорення видів насильства та шляхів його протидії. Головними спікерами інформативного заходу були Лідія Борецька – начальник служби у справах дітей Теребовлянської міської ради, Віта Козачинська – керівник відділу «Теребовлянське бюро правової допомоги» МЦ з надання БВПД та Любов Вітик – старший інспектор сектору ювенальної превенції Тернопільського РУП ГМП в Тернопільській області.
Гості заходу провели із студентами коледжу роз'яснювальну бесіду про насильство, його види та причини, торгівлю людьми, як діяти у нестандартних ситуаціях, як уникнути агресії на свою адресу. Особлива увага приділялася домашньому насильству, як воно проявляється та як впливає на подальше життя дитини. Всі ці теми є надзвичайно важливі і потребують обізнаності та правильної реакції. Студенти отримали пам’ятки з номером гарячої лінії на випадок, якщо вони стануть можливими свідками насильства чи учасниками конфліктних ситуацій.
На жаль, насильство залишається частиною життя суспільства. Термін «жертва насильства» часто звучить звідусіль. Подібні заходи повинні проводитись для роз'яснення молодим людям, що насильство не має бути частиною їх життя і з ним не треба миритися.
Статтю підготувала Солтисік Ірина
|