Теребовлянський фаховий коледж культури і мистецтв

Понедельник, 09.12.2024, 22:28

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Історія навчального закладу | Реєстрація | Вхід

ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

сучасний навчальний заклад першого рівня акредитації, комунальної форми власності, де всі є можливості для набуття необхідних знань, умінь і навичок майбутніми працівниками культурно-мистецької галузі.

Теребовлянський коледж культури і мистецтв здійснює підготовку здобувачів освіти за спеціальностями:

  • «Менеджмент соціокультурної діяльності»:

освітньо-професійна програма«Народне пісенне мистецтво»;

освітньо-професійна програма«Народне інструментальне мистецтво»

(народні інструменти);

освітньо-професійна програма«Народне інструментальне мистецтво»

(духові інструменти);

освітньо-професійна програма«Видовищно-театралізовані заходи».

  • «Хореографія»

освітньо-професійна програма«Народна хореографія;

  • «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво,реставрація»
  • «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Коледж має славну історію. Він був заснований 1 вересня 1940 року як бібліотечна школа з набором 90 учнів. Після війни, в 1944 році, роботу навчального закладу як технікуму політосвіти було відновлено і відкрито клубний та бібліотечний відділи. У 1945 році назву навчального закладу змінено на «Технікум підготовки культурно-освітніх працівників». 1947 рік – відкрито заочний відділ. В 1961 році технікум реорганізовано в «Культурно-освітнє училище» і відповідно змінилися навчальні плани, які передбачали підготовку студентів за кваліфікаціями: керівник самодіяльного хорового колективу; керівник оркестру народних інструментів; керівник оркестру духових інструментів; керівник театрального колективу; бібліотекар. В 1968 році відкрито спеціалізацію «Народна хореографія». З 1991 року навчальний заклад перейменовано на училище культури. У 1995 році відкрито спеціалізацію «Декоративно-прикладне мистецтво». З 2004 по 2015 роки на базі училища працював навчально-консультаційний пункт Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Всі ці роки навчальний заклад готував кваліфікованих спеціалістів – організаторів культурно-дозвіллєвої сфери, викладачів образотворчого мистецтва, викладачів хореографії, артистів ансамблів народного танцю, керівників творчих колективів: хорового співу, народних та духових інструментів, режисерів видовищно-театралізованих дійств, свят та обрядів; бібліотекарів-бібліографів.

Нині Теребовлянський коледж культури і мистецтв – це сучасний навчальний заклад, де створено всі умови для здобуття високого рівня якісної освіти. Цьому сприяє потужна навчально-матеріальна база – 27 кабінетів, оснащених найновішими технічними засобами та дидактичними матеріалами, 41 аудиторія для індивідуальних занять з комплектами музичних інструментів і технічними засобами навчання. У коледжі є актова зала на 295 місць, 2 зали для проведення занять з хореографії, Інтернет та мультимедійне забезпечення. Історія коледжу висвітлена у матеріалах музейної кімнати.

Студенти коледжу забезпечуються гуртожитком на 450 місць з актовою залою та спеціальними кімнатами для самопідготовки, побуту, відпочинку, занять спортом і фізичним вихованням.

Викладацький колектив закладу це – професіонали, авторитетні особистості, які створюють систему взаємовідносин з тим, хто навчається. Серед них: 4 – кандидати наук, 57 – викладачів-методистів, 27 – відмінників освіти України, 7 – заслужених працівників культури України, 1 – заслужений працівник освіти України, 1 – заслужений художник України, 1 – заслужений діяч мистецтв України, 1 – член Національної Спілки художників України, 1 – член Національної Спілки народного мистецтва України, 3 – члени Національної Спілки кобзарського мистецтва України, 2 – члени Національної хореографічної Спілки України, 1 – член Спілки самодіяльних композиторів України.

Такий науковий потенціал дає змогу успішно вирішувати завдання з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, які відповідають вимогам сьогодення.

Викладачі коледжу є постійними членами журі міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів, учасниками оргкомітетів з підготовки та проведення різноманітних свят, урочистих заходів.

Готуючи спеціалістів для роботи в закладах культури, коледж здійснює результативну роботу з відродження та збереження українських національних традицій, звичаїв та обрядів, зокрема, притаманних нашому регіону, всьому, що складає зміст життя української нації. Цьому сприяє багаторічна діяльність науково-історичної, фольклорно-етнографічної лабораторії Галицького Поділля «Мелос».

За період свого існування навчальним закладом підготовлено понад 15 000 спеціалістів, які успішно працюють в клубних установах, бібліотеках, музичних та загальноосвітніх закладах сіл, міст та районних центрів, у професійних мистецьких колективах більшості областей України.

Гордістю навчального закладу є колишні випускники: 8 – народних артистів України, 12 – заслужених артистів України, 15 – заслужених діячів мистецтв України, 37 – заслужених працівників культури України. Це є підтвердженням того, що педагогічний колектив Теребовлянського коледжу культури і мистецтв за роки свого існування і сьогодні потенційно, творчо та успішно працює. Значимо й результативно, сприяє розвитку всіх галузей культури і мистецтв України.

Творчим обличчям та візитівкою коледжу є мистецькі колективи, які неодноразово ставали переможцями, володарями Гран-Прі, лауреатами та дипломантами міжнародних, європейських, всеукраїнських, обласних конкурсів, а саме: академічний хор «Сонячний струм», фольклорно-обрядовий ансамбль «Намисто», чоловічий вокальний ансамбль «Октава», жіночий вокальний ансамбль «Муза», духовий оркестр «Княжі сурми», брасс-квінтет «Княжий», ансамблі духової музики, чоловічий хор викладачів «Гармонія», оркестр українських народних інструментів, ансамбль народного танцю «Джерело», ансамбль бандуристів «Струни душі», оркестр народних інструментів, ансамбль народних інструментів, ляльковий театр «Промінчик», ансамбль сучасного класичного танцю «Дивертисмент», ансамбль барабанщиць «Мажоретки», народний ансамбль танцю «Любисток», ансамбль сучасного танцю «FLY», студія молодих художників «Палітра», літературна студія «Пролісок». Крім цього, студенти мають змогу брати участь у малих формах, квінтетах, квартетах, тріо, дуетах та в інших мистецьких колективах.

Це і є наша творча лабораторія, яка дає змогу розвивати здібності кожного студента, формувати його як успішного спеціаліста, менеджера соціокультурної діяльності.

У коледжі є всі умови не лише для успішного навчання, а й для змістовного та цікавого дозвілля. З цією метою створено різні гуртки і об’єднання: клуб правових знань «Законі і Я», клуб інформаційно-просвітницької роботи, клуб молодої сім’ї «Я+Ти», об’єднання «Юний еколог», загін волонтерів «Крокус», клуб ділових зустрічей.

Молодь активно долучається до громадського життя закладу в системі студентського самоврядування коледжу.

Викладачі та студенти беруть активну участь у підготовці та проведенні інформаційних годин, науково-практичних конференцій, книжкових експозицій, тематичних вечорів, екскурсій, вікторин, а також у благодійних акціях, годинах духовності та моралі, шефських концертах, правових діалогах, зустрічах з цікавими людьми, заходах з відзначення державних і релігійних свят.

Студентська молодь постійно бере участь у конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика та мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсах науково-творчих та пошукових робіт, а також в обласних етапах всеукраїнських олімпіад з предметів загальноосвітньої підготовки, у змаганнях з різних видів спорту.

Справжнім святом мистецтва є проведення на базі коледжу регіонального конкурсу-фестивалю «НАДІЯ», який дає змогу виявляти талановиту молодь не лише на Тернопільщині, але й в інших регіонах України. За роки профорієнтаційної роботи конкурсу-фестивалю «НАДІЯ» її учасниками стало близько 6000 осіб.

Теребовлянський коледж культури і мистецтв був і залишається центром духовного та культурного життя області, осередком мистецької освіти Тернопільщини.

Меню сайту

Пошук по сайту


Категорії розділу

новини сайту [363]
чутки [0]

Календар

«  Декабрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Форма входу

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0