Теребовлянський фаховий коледж культури і мистецтв

Понедельник, 29.04.2024, 21:51

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Бібліотечна справа | Реєстрація | Вхід

 
     Теребовлянське вище училище культури – вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації з підготовкою молодших спеціалістів. Це сучасний навчальний заклад де є всі умови для здобуття професійної освіти,  де плідно працюють викладачі-майстри своєї справи.
     Головне завдання училища – підготовка висококваліфікованих спеціалістів за різними спеціальностями, серед яких і бібліотечна справа.
    Адже, саме все починалося в далекому 1940 році, коли було відкрито бібліотечну школу з набором 90 учнів. Після війни в 1944р. роботу навчального закладу було відновлено і відкрито клубний та бібліотечний відділ. Через рік назву було змінено на технікум – підготовки культурно-освітніх працівників, згодом культурно-освітнє училище (1961). В 1990 р. наш навчальний заклад перейменовано в Теребовлянське вище училище культури.
     Студенти бібліотечного відділу вивчають завдання, зміст, організацію роботи бібліотеки, основи документознавства, роботу з книгою, методику створення інформаційно-пошукових систем, обслуговування користувачів бібліотеки, автоматизовані технології, вміють здійснювати аналітико-синтетичну обробку документів, планувати роботу бібліотеки.
Випускники спеціальності «Бібліотечна справа» працюють бібліотекарями у наукових, публічних, шкільних бібліотеках, а також бібліографами, книгознавцями, працівниками музеїв, архівів, книжкових магазинів.
     Сьогодні Теребовлянське вище училище культури є одним з провідних навчальних закладів системи культури – і в цьому заслуга всіх поколінь наших викладачів і студентів.
 
 
З ІСТОРІЇ
    Відкриття у Теребовлі бібліотечної школи в 1940 році започаткувало організації спеціалізації. В цей час працювали викладачами: Ширшик Віра Остапівна, Анохін Василь Сергійович, Лапіна Анастасія Тимофіївна, Кравченко Григорій Максимович.
З 1955 р. розпочала свою трудову діяльність Мілько О. А., а згодом Петрунчак У.В., Пустовідко Л.Ф., Лазарова М.С., Снітовська Г.Т., Лагошняк Я.С., Брездень В.М., Космач М.В., Тришнівська А.К.
З 1982 р. циклову комісію очолює випускниця училища викладач-методист, відмінник освіти України Федчишин Л.О.
Викладацький склад поповнили: викладач-методист Николишин С.М., Габура В.Б., Лещук О.В., Штик О.П.
 
Мілько Олександра Андріївна

Народилася 21 листопада 1931 р. в м. Харкові в родині простого робітника.
Її дитинство - це голодні роки, які не обмежувалися 1932-33 рр., а тяглися всі довоєнні, воєнні і післявоєнні роки. До війни закінчила 2 класи Харківської середньої школи. А далі - жорстока війна.
В 1951р. закінчила десятирічку і поступила до Харківського державного бібліотечного інституту.
В 1955р. за направленням Міністерства культури України та за агітацією Ширшик Віри Остапівни, викладача бібліотечних дисциплін в Теребовлянському культурно-освітньому технікумі, приїхала до Княжого міста Теребовлі. їхала відпрацьовувати 3 роки, які розтяглися на довгі 55.
В Теребовлянському культурно- освітньому технікумі працювала зав. бібліотекою та викладачем бібліотечних дисциплін.
Під керівництвом Олександри Андріївни бібліотека стала центром ідеологічної і методичної роботи по вихованню і навчанню учнів.
За її клопотанням бібліотека отримала нове просторе приміщення зі спеціальним бібліотечним обладнанням. Читальний зал перетворився в зал засідань, нарад, педрад, групових занять, семінарів.
Немалий внесок Олександра Андріївна вклала і у навчання і виховання десятків і сотень випускників: як садівник вирощує молоді дерева, як скульптор ліпить свої творіння, так і вона формувала душі своїх вихованців.
Головним кредом її роботи було і є: «Люби свою науку. Знай її, і учні полюблять і тебе, і твою науку». Ці відомі слова Л. Толстого стали дороговказом її педагогічної діяльності. А довелося працювати з різними людьми на заочному відділі, більшість з них займали високі посади - це і зав. відділами культури: Лагошняк В. М., Лавренюк В. А., Бурий Ф., Федоренко Г., Гриценко; це зав. районними бібліотеками: Лагошняк Я. Й., Василишин М. П.; це і викладачі училища: Здеб П.А , Субчак М. П., Петрова С.М.
А молодим учням намагалася прищепити любов до своєї професії, наповнити їх знаннями і вмінням.
За високі показники, досягнуті успіхи, Олександра Андріївна нагороджувалася грамотами, подяками, грошовими преміями, дипломами.
 
Снітовська Ганна Титівна

(25.10. 1926 ) с. С. Брикуля
Теребовлянського району Тернопільської області.
(21.02. 2003) м. Теребовля.
У 1947 р. після закінчення Теребовлянського бібліотечного технікуму очолює районну бібліотеку для дітей, яка за її керівництва стала базою передового досвіду в Тернопільській області та Україні.
Популяризує досвід очолюваної бібліотеки у пресі, на радіо, систематично проводить низку оригінальних акцій, вікторин, вечорів, мета яких - широка пропаганда дитячої літератури, прищеплення школярам любові до книги.
Ганна Титівна закінчила Львівський вчительський інститут та Харківський інститут культури.
В 1974 році її запросили в Теребовлянське    культурно-освітнє училище поділитися вже досить вагомим професійним досвідом роботи із студентами бібліотечного відділу.
Так почалися її уроки бібліотекознавства. Адже така досвідчена викладач-практик зробила цікавою кожну годину бібліотечних уроків. З нею було цікаво подорожувати бібліотечними лабіринтами. Була не тільки професійним наставником, але й турботливим керівником навчальних груп. Навчала бути впевненими, знаючими не одну групу молодих спеціалістів. Турбувалася, щоб вони були ситі, здорові. Ділилася хлібом. Побут теж її цікавив: кому подушку, кому тарілку. Хвилювала її і подальша доля вихованців.
Серед її випускників знані та відомі професіонали це - Л. О. Федчишин (викладач бібліотечної справи в училищі культури), Л. Є. Крючиніна-Пазірович (директор Теребовлянської ЦБС), М. В. Хмурич (директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді).
Ганна Снітовська - учасниця багатьох республіканських семінарів у Тернополі, Львові, Києві, неодноразово нагороджувалася відзнаками обласного управління культури Міністерства культури України.
Відмінник бібліотечної справи України.
Це про неї можна сказати - людина з учора, якої бракує сьогодні.
 
Тришнівська Ада Кузьмівна

Народилася в селі Нова Петрівка Новосірагозького району Херсонської області в сімї службовця.
В 1959 р. закінчила 10 класів Васильківської середнюї школи
(Гусятинський район). З 1959 по 1960 р. працювала бібліотекарем Чабарівської восьмирічної школи Гусятинського району Тернопільської області.
В 1962 р. закінчила Теребовлянське культурно-освітнє училище. З серпня по жовтень 1962 р. працювала бібліотекарем Чабарівської восьмирічної школи, а з жовтня по грудень 1962 р. - завідуючою хатою- читальнею села Золотники Теребовлянського району.
З грудня 1962 р. по лютий 1973 р. - бібліотекар Золотниківської бібліотеки Теребовлянського району Тернопільської області.
З лютого 1973 р. - лаборант бібліотечного кабінету, а згодом - бібліотекар- бібліограф Теребовлянського культурно-     освітнього училища.
У 1980-их роках закінчила з відзнакою Рівненський державний інститут культури за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» та працювала викладачем предметів «Організація потоків і масивів документів», «Бібліотечні фонди» та «Палітурна справа» в Теребовлянському культурно-освітньому училищі.
Нагороджена медаллю „Ветеран праці", грамотою обласного управління освіти за багаторічну працю з нагоди 60-річчя училища, а також багатьма іншими відзнаками.
Тришнівська Ада Кузьмівна - автор робочих навчальних програм з предметів «Організація потоків і масивів документів» та «Бібліотечні фонди», а також багатьох методичних розробок та рекомендацій.
За період з 1990 по 2007 роки Адою Кузьмівною була постійно проводилась кропітка робота по оправі посібників, партитур, нормативних документів училища та реставрації книг. Впродовж цього часу Ада Кузьмівна постійно підвищувала кваліфікацію, висвітлюючи на своїх заняттях усі новітні технології формування та комплектування бібліотечних фондів.
 
Лагошняк Ярослава Йосипівна

Народилася 07.12.1935 р. в селі Мозолівка. Навчалася в Мозолівській семирічній школі.
З 1950 по 1954 рік навчалася в Львівському поліграфічному технікумі і направлена на роботу в Тюменську обласну друкарню на посаду технолога палітурного цеху.
З 1955 р. працювала в Підгаєцькій друкарні на посаді палітурника - зшивача книг. Цього ж року поступила в Теребовлянський технікум підготовки культурно-освітніх працівників, який закінчила в 1961 році.
Після закінчення призначена на посаду бібліотекаря с. Мозолівка. З 1956 р. працювала бібліотекарем Підгаєцької районної бібліотеки, а з 1957 р. - завідуюча читального залу цієї бібліотеки. З 1961 р. переведена на посаду інструктора - методиста даної бібліотеки.
З 1962 по 1967 рік навчалася в Харківському державному інституті культури за спеціальністю "Бібліотекознавство та бібліографія”.
З 1968 р. працювала на посаді директора районної бібліотеки для дорослих м.Підгайці.
З 1972 р. призначена на посаду бібліотекаря бібліотеки Теребовлянського культурно- освітнього училища.
Одночасно із професією бібліотекаря поєднувала викладацьку роботу. Викладала спеціальні дисципліни: "Організація бібліотечних фондів і каталогів” ,’’Історія книги”. В практиці викладацької роботи трактувала теоретичні знання з практичної точки зору, що давало високий результат.
Ярослава Йосипівна була прекрасним вихователем молодих спеціалістів, ділилася своїм досвідом роботи. На практичних заняттях використовувала найновіші методи і форми бібліотечної роботи, тобто була майстром своєї справи.
 
Брездень Віра Михайлівна

Народилася 2.04.1948 р. в с. Солонів на Рівненщині, що біля міста Берестечка. Там закінчила 5 класів Берестецької СШ.
В 1961 р. разом з сім’єю переїхала в м. Горлівка Донецької області, де закінчила 11 класів. А в 1968 р. вступила до Харківського державного інституту культури на бібліотечний відділ. На вибір професії вплинула бібліотекар бібліотеки с. Солонів Шеремет Віра Іванівна, яка з’явилася в селі і оживила його життя, зробила бібліотеку центром культурного життя села. Вона зробила бібліотеку «бібліотекою», почала організовувати масові заходи, ставити п’єси, залучаючи до участі в них дітей і молодь. Не менш важливе значення на вибір майбутньої професії мав і батько, який кожну вільну хвилину читав і надзвичайно любив і цінував книгу.
Інститут закінчила в 1972 р і маючи право вибору місця роботи, приїхала на роботу в Теребовлянське культурно- освітнє училище на посаду викладача бібліотечних дисциплін.
Працюючи в училищі 35 років незмінно була класним керівником.
З 1991 по 1995 р. очолювала денний відділ училища. З 1996 р. продовжила викладацьку діяльність.
За час роботи в училищі викладала різні предмети бібліотечного циклу:
«Бібліографію», «Бібліотечні фонди», «Професійну етику», «Соціальні комунікації», «Обслуговування в бібліотеці», «Управління бібліотечною справою», «Навчальну практику». Розробила робочі навчальні програми з таких предметів, як: «Обслуговування в бібліотеці», «Управління бібліотечною справою», «Професійна етика», «Соціальні комунікації», «Навчальна практика». Підготувала і провела відкриті уроки, відкриту виховну годину для завучів середніх спеціальних навчальних закладів. Написала цілий ряд методичних розробок з спеціальних дисциплін: «Обслуговування в бібліотеці» та «Управління бібліотечною справою».     Надавала методичну допомогу молодим викладачам цих предметів.
Серед випускників викладача: Вітенко В.І. - директор Тернопільської ОУНБ, Кручініна Л.С. - директор Теребовлянської ЦБС, Пчолко С. - директор Лановецької ЦБС, Хмурич М.В. - директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді. Майже в кожній бібліотеці сіл і міст області працюють люди, яких у свій час навчала Віра Михайлівна.
Нагороджена медаллю „Ветеран праці", грамотами, а також багатьма іншими відзнаками.
 
Федчишин Лариса Омелянівна

Лариса Омелянівна народилася 7.11.1952 р. в с.Залісці Шумського району Тернопільської області. Після закінчення восьмирічної школи поступила в
Кременецьке медичне училище. Але після перших практичних занять в лікарні зрозуміла, що професія медичного працівника не її. Дев’ятий клас середньої школи закінчувала екстерном. Після закінчення 10 класу остаточно вирішила бути бібліотечним працівником. Тому і поступила в Теребовлянське училище культури. В училищі навчалася із задоволенням. В цьому слід подякувати викладачам: Снітовській Г.Т., Мілько O.A., Прах М.А., які своїми лекціями зацікавлювали всіх студентів і прививали любов до обраної професії.
Після закінчення училища поступила в Київський державний інститут культури на бібліотечний відділ, але у зв’язку з відкриттям Рівненського факультету цього навчального закладу, навчалася в ньому. Під час навчання у вищому навчальному закладі приділяла багато уваги громадській роботі.
В 1974 р. була обрана депутатом Рівненської міської Ради депутатів трудящих Рівненської області УРСР виборчого округу №63.
За відмінні успіхи в навчанні та активну участь в громадському житті навчального закладу та житті міста була нагороджена Грамотою Президії Верховної Ради УРСР та занесена на Республіканську дошку пошани.
Після закінчення навчального закладу була направлена на роботу в Теребовлянське училище культури на посаду викладача бібліотечних дисциплін. Але з метою глибшого вивчення практичної діяльності бібліотек пропрацювала 1 рік в Теребовлянській ЦБ, а з 1978 р. почала свою педагогічну діяльність в Теребовлянському училищі культури на посаді викладача. Протягом всієї роботи - класний керівник до 2007 року. Любить студентів, дисципліни, які викладає. З 1982 р. очолює роботу циклової комісії бібліотечних дисциплін. В 2000 р. була нагороджена Грамотою Міністерства освіти України, а згодом знаком "Відмінник освіти України”. З 2000 по 2009 рр. очолювала роботу обласного методичного об’єднання бібліотечних працівників навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Проводить відкриті заняття, складає робочі навчальні програми, навчальні плани для дистанційної та заочної форм навчання. Веде методичну роботу. Її статті були опубліковані у збірниках матеріалів міжвузівських педагогічних читань у 2008-2009рр. Розробила навчально-методичне забезпечення спецдисциплін, які викладає.
Тримає тісний зв’язок з професорсько-викладацьким складом Інституту державного управління та інформаційної діяльності, підвищує свій рівень кваліфікації.

 
Николишин Світлана Миколаївна

Николишин Світлана Миколаївна народилася 5.05.1962 р. в с.Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області.
Після закінчення Великокісницької восьмирічної школи навчалася на бібліотечному відділі Тульчинського культурно-освітнього училища.
З 1980-1984 рр. - студентка бібліотечного факультету Київського державного інституту культури ім. О.Корнійчука, спеціалізація «Бібліографія дитячої літератури».
1984-1986 рр. - робота в Самбірському культосвітньому училищі Львівської області.
З вересня 1986 р. працює в Теребовлянському вищому училищі культури. Спочатку на посаді лаборанта бібліотечного кабінету. З 1987 по 1994 рр. - завідуюча бібліотекою училища, а з 1994 року працює на посаді викладача бібліотечних дисциплін.
Викладач вищої категорії, викладач-методист, голова обласного методичного об’єднання бібліотечних працівників ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.
Розробила робочі навчальні програми з дисциплін: «Основи аналітико-синтетичної обробки документів», «Бібліотечні інформаційно-пошукові системи», «Вступ до спеціальності», «Основи ораторської майстерності», «Основи інформаційного забезпечення управління та реферування». Написала ряд методичних рекомендацій, розробила тестові завдання з дисциплін, які викладає.
Постійно підвищує свій фаховий рівень. Вдосконалює методику викладання предметів, використовуючи інноваційні методи навчання.
Тривалий час працювала зав. кабінетом документознавства. З 2003р. - класний керівник у групах бібліотечного відділу. У роботі з студентами застосовує індивідуальний підхід, різні методи і форми виховної роботи.

 
Габура Віра Богданівна

Народилася 26.08.1975 р. в с. Підгайчики Теребовлянського району Тернопільської області.
Після закінчення Підгаєцької дев’ятирічної школи продовжила навчання у Теребовлянській загальноосвітній школі №1 І-ІІІ ст. Закінчивши школу поступила в Теребовлянський коледж мистецтв на бібліотечний відділ.
З 1993-1996 рр. студентка Київського державного інституту культури за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія».
З вересня 1996 р. працює в Теребовлянському вищому училищі культури. Спочатку на посаді секретаря заочного відділення.
З 2005-2006 рр. працювала на посаді методиста училища.
З 2007 р. - класний керівник.
З 2006-2008 рр. відповідальний секретар приймальної комісії.
Постійно працює над підвищенням свого фахового рівня.
В практиці роботи застосовує методи, форми і прийоми інноваційного навчання.
Розробила робочі навчальні програми з дисциплін: „Бібліотечне краєзнавство”, „Автоматизовані бібліотечні технології”, ’’Основи архівознавства”, „Навчальна практика”.
Написала ряд методичних рекомендацій.
Нагороджена грамотою обласного управління освіти і науки (2001р., 2009р.) та обласного управляння культури і туризму (2000 р).
 
Лещук Ольга Василівна

Народилась 5.09. 1975 р. в м. Теребовлі Тернопільської області.
Після закінчення Теребовлянської загальноосвітньої школи №1 навчалась на бібліотечному відділі Теребовлянського коледжу мистецтв.
З 1993 по 1996 рр. - студентка бібліотечного факультету Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука за спеціальністю „Бібліотекознавство та бібліографія”.
З липня 1999 р. - робота в бібліотеці Теребовлянського вищого училища культури на посаді бібліотекаря-бібліографа.
З 2002 по 2007 рр. - вела гуртки в Теребовлянському центрі позашкільної роботи для дітей та юнацтва.
З 2007 р. працює в Теребовлянському вищому училищі культури. Спочатку на посаді бібліотекаря-бібліографа, а з вересня 2008 р. переведена на посаду викладача бібліотечних дисциплін.
Розробила робочі навчальні програми з дисциплін: «Палітурна справа», «Менеджмент соціально-культурної сфери».
З 2008р. - класний керівник навчальних груп бібліотечного відділу, а з 2009р. - зав. кабінетом документознавства.

 
Штик Оксана Петрівна

Народилась 10.01. 1977 р. в с. Плебанівка Теребовлянського району Тернопільської області.
Після закінчення Плебанівської дев’ятирічної школи продовжила навчання у Теребовлянській загальноосвітній школі №1 І-ІІІ ст. Закінчивши школу поступила в Теребовлянське вище училище культури на бібліотечний відділ.
З 1996-1999 р. працювала бібліотекарем бібліотеки-філіалу с. Нова Брикуля Теребовлянської ЦБС.
1999 р. - лаборант бібліотечного кабінету Теребовлянського вищого училища культури.
1999 - 2004р.- навчання в Рівненському державному гуманітарному університеті.
2004 р. – переведена на посаду бібліографа бібліотеки училища.
2010- 2011рр.- технічний секретар приймальної комісії.
     2010р. – секретар НАКККіМ, в цьому ж році переведена на посаду викладача бібліотечних дисциплін.
     2012р. – класний керівник.
     Розробила робочі навчальні програми з дисциплін: «Організація роботи бібліотек навчальних закладів», «Історія бібліотечної справи».
Постійно працює над підвищенням свого фахового рівня.   
 
     Бібліотекар – професія, яка користується постійним попитом на ринку праці.
     Циклова комісія здійснює підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» на державній та комерційній основі.
    Професійний викладацький склад спеціальності, інноваційні методи навчання та отримання практичного досвіду в кращих бібліотеках – запорука якісної освіти та впевненого майбутнього.
   Студенти отримують якісну фахову підготовку, вчаться володіти сучасними комп’ютерними технологіями, методикою згортання та переробкою інформації, оперувати інформаційними масивами, створювати бази даних різноманітних за проблематикою інформаційних ресурсів, аналізувати ринок інформаційних продуктів і послуг.
     Людину, яка отримала освіту за спеціальністю «Бібліотечна справа» видно відразу: системний підхід до вирішення поставлених задач, конструктивний і гнучкий розум, здатність до нестандартного мислення. А якщо до цього додати такі якості як пунктуальність, ретельність, працездатність, прагнення до самовдосконалення, то вимальовується образ бібліотечного спеціаліста, цілком здатного зробити блискучу кар’єру!
 
 


Тиждень спеціальності «Бібліотечна справа» присвячені Всеукраїнському Дню бібліотек
 

Виставка творчих робіт викладачів та студентів спеціальності
 

Відкрите заняття з «Основ документознавства» (викладач Федчишин Л.О.)
 

 

Круглий стіл викладачів та студентів спеціальності «Бібліотечна справа» з директорами обласних бібліотек на тему «Бібліотека сьогодення»
 
 

Масовий захід «Бібліо-фольк-паті»
 
 
 
 
 
Студенти спеціальності на навчальній практиці в центральній бібліотеці

 




Меню сайту

Пошук по сайту


Категорії розділу

новини сайту [363]
чутки [0]

Календар

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Форма входу

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0