Теребовлянський фаховий коледж культури і мистецтв

Понедельник, 29.04.2024, 23:59

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Фундаментальних та професійно–орієнтованих дисциплін | Реєстрація | Вхід

Предметно–циклова комісія

«Фундаментальних та професійно–орієнтованих дисциплін» Теребовлянського вищого училища культури.

DSC_0783

     Циклова комісія «Фундаментальних професійно орієнтованих дисциплін» – однією з провідних комісій вищого училища культури.

     Історія комісії розпочинається ще з 1944р., коли навчальний заклад мав назву «Технікум політосвіти із клубним і бібліотечним відділами».

   Змінювалися назви навчального закладу, змінювалася і специфіка підготовки. Готовилися спеціалісти: завідуючі клубних закладів, організатори методисти клубної роботи, а на сьогодні випускники всіх спеціалізацій, спеціальності «Народна художня творчість» одержують кваліфікацію «Організатор культурно–дозвільєвої діяльності. У цикловій комісії працювали ветерани праці В.С.Анохін, М.В.Ковальчук В.І.Лазуров, М.П. Брездень, В.М. Лагошняк, викладачі О.І.Крикун, С.К.Стадніченко, С.М. Петрова.

  На сьогоднішній день на комісія нараховує 10 чоловік. Серед яких є викладачі–методисти, відмінники освіти України, спеціалісти вищої категорії з великим педагогічним досвідом та навиками організації навчального процесу з підготовки фахівців: Ліпніцка М.О., голова циклової комісії, Марцинів Н.М., Одрехівська Л.І., Перхалюк Н.М., П’єнтий О.П. Сушко Н.С., Шергей М.П., Штефан Н.О., Якібчук Я.М., Яременюк Г.Ю.

324234234234

   Головним завданням, викладачі вважають засвоєння студентами теоретичних знань, розвиток практичних вмінь і навичок в організації культурно–дозвіллєвої діяльності, допомогу студентам у самореалізації, спонукання до відродження та популяризації культурної спадщини нашого краю.

   У своїй роботі викладачі звертають увагу на демократичний стиль спілкування, є доброзичливими і вимогливими, досконало володіють матеріалом, мають високий професіоналізм, вміють зацікавити студентів, постійно у творчих пошуках наукових форм і методів викладання. Викладачі комісії беруть активну участь у проведенні міжобласних, обласних та районних семінарах працівників закладів культур, в науково  – практичних конференціях викладачів вищих навчальних закладів області I–II рівнів акредитації, є організаторами масових заходів в училищі та в закладах культури міста та району. Кожен викладач циклової комісії підготував методичне забезпечення з навчального предмета, дидактичний та ілюстративний матеріал, також розроблено комплекти тестових завдань для контролю знань, тематичні плани з окремих навчальних дисциплін, підготовлено ряд методичних розробок та рекомендацій щодо проведення занять з предметів фундаментальних професійно–орієнтованих дисциплін. Вже стало традицією на комісії проводити тиждень «Народознавства» з проведенням різних заходів: відкритого заняття, виставки курсових робіт студентів з народознавства, випуску стінної газети, проведення масового заходу та зустрічі з творчими людьми нашого краю.

   Викладачі комісії тісно співпрацюють з видавництвом «Ранок», Харків–Тернопіль, друкуючи методичні матеріали. Також на комісії практикуються бінарні уроки, уроки–екскурсії, інтегровані заняття, уроки концерти і т.д.

File293

 

  Теоретичні знання з організації та методики культурно–дозвіллєвої діяльності, студенти закріплюють на заняттях навчальної практики, проводячи різноманітні масові заходи: тематичні вечори, літературно мистецькі вечори, усні журнали, вечори запитань і відповідей, розважальні вечори, конкурсні програми і т.д.

DSC00267

 

   Надбані знання та вміння студенти реалізують під час проходження переддипломної практики денної та заочної форм навчання, яка є заключною ланкою при підготовці студентів до державних іспитів, і складовою частиною підготовки високо кваліфікованих спеціалістів. Метою практики є формування та розвиток студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах професійної діяльності, оволодіння в галузі майбутньої професії – організатор культурно–дозвіллєвої діяльності та керівник творчого колективу відповідної спеціалізації. На базах практики студенти мають змогу працювати з справжніми фахівцями своєї справи. Разом з колективами клубних та бібліотечних установ студенти – практиканти приймають участь усіх заходах запланованими базами практики, та завданнями, згідно навчальної програми. Про це говорять численні відгуки та подяки, статті в газетах, підтверджені матеріалами – фотографії та відео матеріали залікових масових заходів.

P1148906

 

 На цикловій комісії діє клуб «Ділові зустрічі», керівник клубу – викладач Яременюк Г.Ю., метою якого є прищеплення студентам любові до обраної професії, розвиток ініціативи та творчості, обмін досвідом, вивчення умов праці та запитів культпрацівників, взаємозв’язок з випускниками, запровадження інноваційних форм КДД.

 Засідання клубу проводиться кожних два місяці у формі лекцій, бесід, диспутів, круглих столів, вечорів запитань і відповідей, ток–шоу, вечорів зустрічей, тематичних вечорів, творчих зустрічей–концертів з аматорськими колективами Тернопільщини.

 Цікавими та змістовними були зустрічі з фольклорним ансамблем «Білівчанка» с. Біла Тернопільського району, яку підготувала та провела викладач – методист Якібчук Я.М., круглий стіл «Інноваційні заходи дозвілля у закладах культури Тернопільщини» за участю працівників обласного комунального методичного центру народної творчості, проведений викладачами – методистами Ліпніцкою М.О., Одрехівською Л.І., викладачами методистами Перхалюк Н.М. та Марцинів Н.М., підготовлено і проведено вечір «Творчій праці – шана й повага», присвячений діяльності працівників та випускників училища, яким присвоєно високе звання «заслужений працівник культури України» та «заслужений діяч мистецтв України».

 Викладач – методист Штефан Н.О., провела зустріч у формі ток – шоу з випускницею, соліскою гурту «Ши – на – на» Вейко Русланою, та випускницею начальником відділу культури і туризму Чортківської РДА Чайківською Г.З.

 Студенти училища мали можливість побачити унікальне, фольклорне дійство «Колодка» у виконані Народного фольклорного ансамблю Лановецького РБК – організували викладачі Якібчук Я.М. Сушко Н.С. Такі зустрічі, які відбулися з випускниками училища та їх колективами Бучацького, Підгаєцького районів, організовані викладачами Яременюк Г.Ю, Штефан Н.О. Проведено теоретичну конференцію за участю провідних спеціалістів ОКМЦНТ та управління культури ОДА з питання: «Інноваційні технології КДД та їх практичне застосування в роботі клубних установ – викладачі Шергей М.П. та Ліпніцка М.О. Технічне оснащення масових заходів та зустрічей забезпечував викладач–методист П’єнтий О.П.

 У найближчих планах клубу – круглий стіл з провідними спеціалістами департаменту культури, релігій та національностей з питань реорганізації управління сферою культури.

 З ініціативи викладача Ліпніцкої М.О. при Теребовлянському вищому училищі культури організовано колектив лялькового театру. Ляльковий театр… Різноманітний, яскравий світ казок, який не залишає байдужих не тільки дітей, але й дорослих.

_MG_5281

Мистецтво лялькового театру має тисячоліття, яке весь час розвивається та удосконалюється. Воно з давніх–давен приваблює глядача, приносить радість, нагадує про вічні цінності доброти, чесності, дружби. Знайомить дітей з казками, які ваблять своїм дивовижним сюжетом, боротьбою добра і зла. Створюючи лялькові вистави, зберігається народна мудрість, вчиться дітей бути чесними і добрими, цілеспрямованими і працелюбними, спроможними по справжньому оцінити і полюбити істинне багатство рідного слова.

Під час вистав кожна дитина близько до серця сприймає ситуації, які розігрують з допомогою ляльок, легко та весело навчаються відрізняти добро від зла, гарних героїв від поганих, забуваючи,що на сцені ляльки і сприймають їх, як живих істот.

 Викладач Ліпніцка М.О. є автором сценаріїв дитячих ранків та інсценізацій українських народних казок., видано посібник «Шкільний ляльковий театр та репертуарні збірники для шкільного лялькового театру, випуск І і ІІ, (серія «Шкільний гурток», автор Ліпніцка М.О., видавництво «Ранок» Тернопіль–Харків.

Виступає колектив з ляльковими виставами у позашкільних та шкільних закладах, закладах культури району та області. Відвідана дитиною вистава перетворюється у свято, а побачене з казковими героями робить дітей добрішими, мудрішими, пробуджує до роздумів.

 Репертуар колективу різноманітний: до Новорічних свят, Свята Миколая, 8–го Березня, свята Матері, Великодніх свят, Зустріч з казкою. Традицією колективу є вітати іменинників Миколів – викладачів та студентів і т. д. Учасниками колективу є студенти училища різних спеціальностей.

 Постановою колегії управління культури від 30 грудня 2003 року № 8. За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність аматорському колективу театру ляльок «Промінчик» Теребовлянського вищого училища культури присвоєно звання «народний». Мистецький керівник Ліпніцка М.О.

 Тісною та професійною є співпраця керівника та учасників лялькового театру «Промінчик» з працівниками національного Тернопільського театру ляльки та актора. Кращі учасники – випускники лялькового театру «Промінчик» працюють акторами у професійному Тернопільському театрі ляльки та актора.

 

ЛіпніцкаЛіпніцка Марія Остапівна – голова циклової комісії, заступник директора з виробничого навчання, спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, відмінник освіти України, мистецький керівник «Народного аматорського колективу лялькового театру «Промінчик», зав кабінетом «Ляльковий театр», випускниця Теребовлянського культурно–освітнього училища, Київського державного інституту культури.

Викладач дисциплін «Організація і методика культурно–дозвіллєвої діяльності», «Народознавство», «Навчальна практика культурно дозвіллєвої–діяльності». Є автором навчальної програми дисципліни «Переддипломна виробнича практика з культурно–дозвільєвої діяльності» для студентів спеціальності «Народна художня творчість» вищих навчальних закладів культури і мистецтв І–ІІ рівнів акредитації, затвердженою державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України. Приймає активну участь в науково–практичних конференціях, обласних та районних семінарах, підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів в училищі та за його межами.

Напрацьовані методичні матеріали друкує у видавництві «Ранок», Тернопіль–Харків.

В рамках телепроекту каналу ТТБ «Моє фольклорне Тернопілля» здійснила постановку театралізованого дійства «В український рідний край, поспішає Миколай» (2009).

_MG_1499

Марцинів Наталія Мирославівна – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, зав. кабінетом «Культурно–дозвіллєвої діяльності», випускниця
1985 р. (кваліфікація «клубний працівник, керівник самодіяльного хореографічного колективу»), Рівенського державного інституту культури 1989 р. (кваліфікація «організатор культурно–освітньої роботи»).

Викладач дисциплін «Організація і методика культурно–дозвіллєвої діяльності», «Навчальна практика КДД», «Культурологія», «Менеджмент соціально–культурної сфери», «Культура та етика професійної поведінки». Бере активну участь у методичній та творчій роботі циклової комісії фундаментальних та професійно–орієнтованих дисциплін, підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів в училищі , та за його межами, учасник обласного методичного об’єднання викладачів культурології ВНЗ I – II рівнів акредитації.

В рамках телепроекту каналу ТТБ «Моє фольклорне Тернопілля» здійснила постановку театралізованого дійства «Котильонова забава» (2009), різдвяного дійства «Христос народився – радіє весь світ» (2010). Упорядкувала збірник «Фольклорно–етнографічний гурток» серії «Шкільний гурток» Харківського видавництва «Ранок» (2009), збірник «Фольклорний дивосвіт» з досвіду організації дозвіллєвої діяльності викладачів училища (2013).

 

P4224562Одрехівська Лариса Іванівна  – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, зав кабінетом «Народознавства», куратор навчальної групи ІІ курсу спеціалізації «Декоративно ужиткове мистецтво», випускниця Рівенського державного інституту культури.

Викладач дисциплін «Організація і методика КДД», «Навчальна практика КДД», «Культурологія», «Народознавство», учасник обласного методичного об’єднання викладачів культурології ВНЗ I – II рівнів акредитації.

 Є автором навчальної програми дисципліни «Культурологія» для студентів спеціалізації «Бібліотечна справа» вищих навчальних закладів культури і мистецтв І – ІІ рівнів акредитації, затвердженою державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України. Бере участь у розробці навчального посібника з дисципліни КДД, у методичній та творчій роботі циклової комісії фундаментальних та професійно–орієнтованих дисциплін, підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів в училищі та за його межами.

 

 

_MG_1492 Перхалюк Надія Михайлівна – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, випускниця Теребовлянського культурно–освітнього училища (1973р.), Київського державного інституту культури (1979р).

Викладач дисципліни «Організація КДД засобами хореографії», «Навчальна практика КДД», «Культурологія». Є автором навчальної програм з дисципліни «Організація КДД засобами хореографії», бере участь у розробці навчального посібника з предмету КДД, методичних розробок з предмету «Культурологія», організовує дозвіллєві заходи, приймає участь в обласних та районних семінарах.

 

5_3П’єнтий Олександр Петрович  – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, відмінник освіти України, завкабінетом «Технічні засоби» випускник Тернопільського педагогічного інституту ім. Я. Галана. Викладач дисциплін «КВТЗ», «Інформатика», «Основи комп’ютерної графіки», «Комп’ютерні технології в музиці». Постійно бере участь, як звукорежисер та звукооператор майже всіх заходів, які проводились в училищі та поза його межами.

Творчо співпрацює з Народним аматорським ансамблем танцю «Любисток», ансамблем «Трембовляни», ансамблем «Надзбручанка» Тернопільської філармонії: запис фонограм, озвучення виступів на концертах в Польщі та Україні. Звукорежисерська робота на звітах Тернопільської області в
м. Києві, творчих звітах Теребовлянського, Бережанського, Підгаєцького, Чортківського та Підволочиського районів в м. Тернополі, щорічних звітах училища в м. Теребовля та м. Тернопіль.

    Офіційний звукорежисер Народного аматорського театру-студії «Рампа» Теребовлянського вищого училища культури з яким брав участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях.

Розробив рекламі оголошення та буклети по набору до училища та філіалу ДАКККіМ. Запрошення, реклами та грамоти до фестивалю-конкурсу «НАДІЯ».

Розробив програми з предметів: «Технічні засоби бібліотечної роботи», «Комплексне використання технічних засобів», «Основи комп’ютерної графіки», «Комп’ютерні технології в музиці».

  Нагороджений почесною грамотою Міністерства освіти України.

P4224504 Сушко Ніна Семенівна – спеціаліст вищої категорії, випускниця Теребовлянського культурно–освітнього училища, Київського державного інституту культури. Викладач дисципліни «Організація і методика Культурно–дозвіллєвої діяльності», «Народознавство», «Навчальна практика КДД».

Бере участь у розробці навчального посібника з предмету КДД, методичних розробок з предмету «Культурно–дозвіллєва діяльність», «Народознавство», підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів в училищі та за його межами. Ніна Семенівна постійно працює над вдосконаленням та впровадженням нових форм і методів проведення уроків.

 

P4224532Шергей Микола Платонович  – спеціаліст вищої категорії, учасник заслуженої капели бандуристів України «Кобзар» Струсівського будинку культури, учасник «Народно» аматорського чоловічого камерного хору «Гармонія», випускник Теребовлянського культурно–освітнього училища, Київського державного інституту культури. Бере активну участь в науково–практичних конференціях та в підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів в училищі, організовує зустрічі з випускниками училища та їхніми колективами.

 

 

ШтефанШтефан Наталія Олександрівна – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, випускниця Хустського культурно–освітнього училища, Рівенського державного інституту культури(1986р.).

Викладач дисциплін «Організація і методика КДД», «Народознавство», «Навчальна практика КДД».

 Є автором навчальної програми з дисципліни «Практика з організації та методики культурно–дозвіллєвої діяльності», спеціальність «Народна художня творчість» для вищих навчальних закладів культури і мистецтв І–ІІ рівнів акредитації, затвердженою державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України, бере участь у розробці навчальних посібників, методичних рекомендацій, методичні матеріали друкує видавництві «Ранок» Тернопіль – Харків, організовує дозвіллєві заходи та зустрічі з випускниками училища та їх колективами.

Викладач постійно у пошуках нових форм і методів роботи.

_MG_1509Якібчук Ярослава Михайлівна – спеціаліст вищої категорії, викладач–методист, відмінник освіти України, член акредитаційної комісії Міністерства освіти України 1995 – 2005рр., випускниця Снятинського культурно–освітнього училища, Київського державного інституту культури.

Викладач дисциплін «Організація і методика КДД», «Навчальна практика КДД», «Культурологія», «Народознавство».

Ярослава Михайлівна приймає активну участь в науково–практичних конференціях, обласних та районних семінарах, є автором багатьох навчальних програм, а з дисципліни «Практика з організації та методики культурно–дозвіллєвої діяльності», спеціальність «Народна художня творчість» для вищих навчальних закладів культури і мистецтв І – ІІ рівнів акредитації, затвердженою державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України.

Бере участь у розробці навчальних посібників, методичних рекомендацій, активно впроваджує в навчальний процес нові інтерактивні методи,організовує дозвіллєві заходи, свої методичні матеріали друкує у видавництві «Ранок», Тернопіль – Харків.

P4224486Яременюк Галина Юріївна – спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, активний член профспілкового комітету викладачів, випускниця Теребовлянського культурно–освітнього училища, Київського державного інституту культури. Викладач предметів «Організація і методика КДД», «Народознавство», «Навчальна практика КДД», «Менеджмент соціально–культурної сфери»

Бере участь у розробці навчального посібника з предмету КДД, методичних розробок з предмету «Культурно–дозвіллєва діяльність», «Народознавство», підготовці і проведенні культурно–дозвіллєвих заходів.

Галина Юріївна постійно працює над вдосконаленням нових інноваційних форм проведення занять, використовує у методиці новітні інтерактивні технології.

 

Меню сайту

Пошук по сайту


Категорії розділу

новини сайту [363]
чутки [0]

Календар

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Форма входу

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0